Forum dyskusyjne

Zapraszamy na nasze forum dyskusyjne, gdzie możesz porozmawiać na temat dni płodnych, porodu, dzieci.
Wejście

Wady i zalety kubeczka menstruacyjnego

Miesiączka to wyjątkowo bolesna i mało komfortowa przypadłość kobieca, która niemal dla wszystkich pań kojarzy się z ogromnym dyskomfortem, bólem i złym samopoczuciem. W te trudne dni kobiece, płeć piękna jest nie tylko rozdrażniona i obolała, ale i pełna obaw, czy środki higieniczne, które stosuje są wystarczające, aby uchronić się przed zabrudzeniem bielizny czy odzieży. Ta myśl paraliżuje kobiety i powoduje, że nieustannie poszukują one innowacyjnych rozwiązań, które mogłyby stanowić idealną ochronę podczas tych wyjątkowo niemiłych dni.

Środki higieniczne stosowane w czasie miesiączki

Większość kobiet podczas tych trudnych dni, stosuje klasyczne podpaski, których obsługa jest prosta i nie wymaga od pań ani czasu ani umiejętności do ich zakładania. Jednak podpaski często bywają zawodne, o czym na pewno przekonało się liczne grono kobiet. Ich stosowanie podczas ważniejszych wyjść, imprez i szczególnych okazji może przyczynić się do poważnej katastrofy, jakim jest widok czerwonej plamy na ubraniu. Przeciwniczki podpasek, używają więc tamponów i cieszą się, że nawet podczas miesiączki mogą w miarę komfortowo funkcjonować. Ale nie każda kobieta może używać tamponów i czuć się z nimi wygodnie i komfortowo. Są panie, którym obecność takich środków w ciele przeszkadza i utrudnia swobodne poruszanie. Wreszcie istnieją też kobiety, którym brak doświadczenia w stosowaniu tamponów i nie potrafią one prawidłowo go zaaplikować, aby nie odczuwać bólu i dyskomfortu związanego z jego noszeniem. Co wtedy? Dla wszystkich kobiet, które pragną czuć się pewnie, swobodnie i wygodnie podczas miesiączki poleca się kubeczek menstruacyjny. Jest to mała silikonowa miseczka umieszczana w pochwie, której celem jest pochłanianie krwi menstruacyjnej i ochrona bielizny przed zabrudzeniem.

Zalety i wady kubeczka

Kobiety stosujące tę metodę ochrony w czasie okresu, chwalą ją niskie koszty użytkowania (kubeczek menstruacyjny jest wielorazowy), długą ochronę przed przeciekaniem i to, że nie podrażnia pochwy, jak w przypadku tamponów. Wydaje się więc, że kubeczek menstruacyjny jest wręcz idealną metodą ochrony podczas miesiączki. Jednak jego używanie wiąże się także z pewnymi minusami. Dla początkujących użytkowniczek opróżnianie kubeczka bywa stresujące i uciążliwe, bowiem lęk przed rozlaniem jego zawartości przyprawia o zimne poty, zwłaszcza jeśli kobieta przebywa poza domem. Również kwestia doboru odpowiedniego rozmiaru kubeczka sprawia paniom wiele trudności. Tę niedogodność można jednak rozwiązać poprzez wizytę z kubeczkiem u ginekologa i wspólne dobranie właściwego rozmiaru. Wybór środków higienicznych podczas okresu zależy od indywidualnych potrzeb kobiet. Warto jednak poznać, jak działają kubeczki menstruacyjne w sklepie Hipoalergicznie24.pl, bo być ta metoda stanie się ulubiona i niezastąpiona podczas comiesięcznej przypadłości kobiecej.